Aktualności

Trwa Miasto Dzieci

Trwa Miasto Dzieci

30-07-2013

Inicjatywa podjęta już szósty raz, ale w tym roku przebiega inaczej. Nie ma Burmistrza, Straży Miejskiej, Policji, piekarni czy banku. Jest za to kino, teatr, szkoła tańca, szkoła śpiewu, redakcja, studio filmowe, galeria sztuk pięknych czy szkoła wizażu. Zamiast dowodów osobistych - karta młodego artysty. Tegoroczne „miasto” uczy dzieci obcowania z szeroko pojętą kulturą i sztuką.

W budynkach Muzeum, zabytkowych wagonach, namiotach oraz drewnianych domkach dzieci uczą się poprzez zabawę i zajęcia artystyczne, rozwijają swoje zainteresowania. Projekt daje uczestnikom możliwość odkrywania i rozbudzania swoich uzdolnień i predyspozycji. Celem ,,Miasta Dzieci-Miasta Sztuki” jest wzbudzenie w dzieciach zainteresowania sztuką. Organizatorom – Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku pomagają wolontariusze – głównie studenci uczelni artystycznych. Zajęcia

w ,,Mieście Dzieci - Mieście Sztuki” odbywają się od godz. 10 do 15, potrwają do 2 sierpnia. Codziennie do Muzeum przybywa około 140 dzieci, które na koniec dnia prezentują swoje nowe umiejętności całej społeczności i jury. Każde dziecko za swoje zaangażowanie otrzymuje nagrody, pochwały i brawa publiczności. Na dzieci czekają codziennie liczne niespodzianki, odwiedzają ich goście i media. Każdy z mieszkańców dostaje również ciepły posiłek Wstęp do „Miasta Dzieci-Miasta Sztuki” jest bezpłatny.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30