Aktualności

Dni Jaworzyny Śląskiej - fotorelacja

Dni Jaworzyny Śląskiej - fotorelacja

10-06-2013

Tegoroczne obchody Dni Jaworzyny Śląskiej odbyły się w dniach 7 i 8 czerwca br. na obiekcie Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej. W programie artystycznym, przygotowanym z okazji Święta Miasta każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W piątek z ostrzejszym repertuarem muzycznym (rap, rapcore) wystąpili Altana Sound System, Chopped Brain, Kaes & Kusei oraz Maskot. Muzyczną atmosferę uspokoił nieco zespół Back To The Dreams, grając melodyjne rockowe utwory. Wieczorem fani zespołu Roxette mogli posłuchać przebojów tego wykonawcy w wykonaniu kapeli cover’owej Roxanne, a na zakończenie pierwszej odsłony Dni Jaworzyny zagrała legenda polskiej sceny muzycznej, zespół Kobranocka.
Sobota rozpoczęła się programem dla dzieci, przygotowanym przez wolontariuszy z Młodzieżowej Rady Miejskiej i Klubu Młodzieżowego. Konkursy, zabawy i mini-turnieje wypełniły wczesne popołudnie. O godzinie 15:00 rozpoczęły się występy estradowe. Na scenie zaprezentowała się młodzież i dzieci, uczęszczająca na zajęcia artystyczne do Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, między innymi dziecięca formacja taneczna show dance "Fart" oraz wokalistki i wokaliści. Na scenie pokazali się młodzi tancerze w układzie tańca C-walk, gitarowy zespół "Word Pick". W krótkim wokalnym programie wystąpiła Dominika Wiącek, a po godzinie 17:00 na estradę wkroczyli jaworzyńscy seniorzy, prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne.
Zgromadzoną publiczność bawił przez godzinę kabaret "Made in China", po którym do akcji wkroczyły zespoły grające muzykę disco-polo: Andrzej Koziński Show, Terpi & Magra oraz Lider Dance. Oprócz muzyki widzom było także dane podziwiać w akcji tancerzy, między innymi finalistów program "You Can Dance", mistrzów Polski w tańcu break-dance.

Dni Jaworzyny Śląskiej zakończyły się efektownym pokazem laserowym, który z pewnością na długo zapadnie w pamięci zgromadzonej publiczności. Sponsorem pokazu przygotowanego przez firmę Visual Sensation był Majątek Ziemski ze Starego Jaworowa.
Warto dodać, że zarówno w piątek, jak i sobotę, kiedy dookoła przechodziły ulewne deszcze i burze, nad Stadionem Miejskim w Jaworzynie głównie świeciło słońce, rzadko zasłaniane przez chmury.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30