Aktualności

IX Grand Prix MTB Solidarności - relacja

IX Grand Prix MTB Solidarności - relacja

04-06-2013

W ekstremalnie trudnych warunkach przyszło walczyć zawodnikom, którzy stawili się do walki o mistrzostwo Dolnego Śląska w IX Grand Prix MTB Solidarności, które odbyło się 1 czerwca 2013 roku w Jaworzynie Śląskiej.

Na trasie, która wiodła po ścieżkach kompleksu leśnego, otaczającego Stadion Miejski przy ulicy Sportowej rywalizowało około 100 zawodników: zarówno amatorów, jak i zrzeszonych w klubach sportowych, funkcjonujących na terenie Dolnego Śląska. Organizatorzy umożliwili starty w 19 kategoriach wiekowych, a najwięcej zawodników i zawodniczek wystartowało w kategoriach junior młodszy i młodziczka.
Kolarze i kolarki, którzy przyjechali na Mistrzostwa z pewnością długo będą pamiętać rywalizację w Jaworzynie. Z pozoru mało wymagająca trasa w wyniku ciągłych opadów deszczu zmieniła się w błotniste piekło, z którym nie wszyscy zawodnicy potrafili sobie poradzić. Na metę wyścigu zawodnicy wjeżdżali oblepieni od stóp do głów błotnistą mazią, lecz szczęśliwi z ukończenia zawodów.
Bardzo dobre wyniki zanotowali gospodarze imprezy, reprezentanci sekcji kolarskiej MKS "Karolina": pośród żakiń Mistrzynią Dolnego Śląska została Kamila Pastuszek, a Wicemistrzynią Aleksandra Hajduk. W kategorii młodziczek Sara Tonder i Paulina Pastuszek zajęły odpowiednio II i III miejsce, u młodzików III miejsce zajął Jakub Bieliński, a V na mecie stawił się Bartosz Smereczniak. Miła niespodziankę lokalnym kibicom sprawił w kategorii junior młodszy Grzegorz Dobroń, który po pasjonującym pościgu i pomimo upadku na trasie został Wicemistrzem Dolnego Śląska. Podczas imprezy rozegrano także wyścigi dla zawodników niezrzeszonych w klubach sportowych oraz dzieci i młodzieży - szczegółowe wyniki w załączeniu.
Organizatorzy: Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" przy ZPS "Karolina" sp. z o. o., Sekcja Kolarska MKS "Karolina" i Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna postarali się o sprawny przebieg imprezy. Sędziowie, oddelegowani na wyścig przez DZKol podkreślali wysoki poziom organizacyjny zawodów. Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęła się tuz po godzinie 15:00, a laury najlepszym zawodnikom wręczali Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, jego Zastępca Marek Zawisza, Przewodniczący KZ NSZZ "S" przy ZPS "Karolina" sp. z o. o. Ireneusz Besser, Prezes MKS "Karolina" Łukasz Czajkowski oraz Antoni Szewczyk - trener jaworzyńskich kolarzy i organizator wyścigu. Najlepsi zawodnicy oprócz okolicznościowych medali, pucharów i dyplomów otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez Gminę Jaworzyna Śląska, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz sklep rowerowy Pana Eugeniusza Dejnka ze Świdnicy.

Organizatorzy zapraszają do udziału w przyszłorocznej - X edycji kolarskich zmagań oraz dziękują wszystkim sponsorom, wolontariuszom, którzy pomagali organizacji wyścigu, a także Nadleśnictwu Świdnica za udostępnienie terenów leśnych.

Załączniki:

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30