Aktualności

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej z wizytą na Filipinach

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej z wizytą na Filipinach

19-04-2013

Na zaproszenie Stowarzyszenia Semper Avanti z Wrocławia przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Karolina Kozakiewicz uczestniczyła w kursie szkoleniowym na temat aktywizowania zawodowego młodzieży oraz w europejsko – azjatyckim seminarium na temat polityki młodzieżowej, które odbyło się w marcu tego roku na wyspie Bohol na Filipinach.

W projekcie uczestniczyła młodzież z siedmiu krajów. Europę reprezentowały Dania, Norwegia, Bułgaria i Polska, natomiast Azję Wietnam, Chiny oraz Filipiny. W czasie pobytu na drugim końcu świata młodzież miała okazję poznać zasady funkcjonowania wszystkich organizacji uczestniczących w projekcie. Każda z nich przedstawiła swoje struktury oraz podstawowe kierunki działania. Gospodarze pokazali jak działają Młodzieżowe Rady na Filipinach.
Oprócz części szkoleniowej nie zabrakło również czasu na poznanie najciekawszych zakątków wyspy Bohol. Czekoladowe Wzgórza, szkółka hodowli kakaowców czy sanktuarium trasier wszystkim się spodobały.Jedną z największych atrakcji była możliwość snurkowanie na rafie koralowej.
-Poznanie nowych ludzi oraz odmiennej kultury jest bezcennym przeżyciem. – mówi Karolina i trudno nie przyznać Jej racji. Nie często mamy okazję przebywać i rozmawiać z ludźmi z innej części świata. „Możliwość doskonalenia języka angielskiego była dla mnie również bardzo ważna” – kontynuuje Karolina.
Zaproszenie Młodzieżowej Rady Miejskiej do udziału w tak poważnym projekcie jest konsekwencją aktywnej postawy i należy traktować je jako formę wyróżnienia. Z każdego kraju uczestniczyła grupa sześciu młodych osób oraz troje polityków z Dolnego Śląska, którzy zajmują się pracą z młodzieżą. Również w grupie „starszych” uczestników znalazł się reprezentant Jaworzyny Śląskiej – opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej – Sebastian Grajaszek.
Udział w projekcie naszych przedstawicieli promował Jaworzynę Śląską jako gminę przyjazną młodzieży ale również pokazał, że warto być aktywnym na co dzień i powinien być motywacją dla wszystkich do dalszego działania.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30