Aktualności

Jaworzyński Jarmark Wielkanocny

Jaworzyński Jarmark Wielkanocny

25-03-2013

W miniony weekend, a dokładnie w Niedzielę Palmową, w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej odbył się Jarmark Wielkanocny. Główną atrakcją imprezy był konkurs na najładniejszą aranżację stołu wielkanocnego, w którym wzięli udział:

Stowarzyszenie „Wspierajmy się”, Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów koło w Jaworzynie Śląskiej oraz Sołectwo Witków.

Podczas imprezy odbyły się liczne występy artystyczne. W Wielkanocnym programie tanecznym zaprezentowała się młodzież i dzieci, uczęszczające do Ośrodka Kultury na zajęcia z nauki tańca. Taneczne układy dopełniły piękne przebrania występujących. Grupa, działająca pod kierownictwem Pana Lubomira Szmida zebrała grad oklasków. Swoje umiejętności wokalne oraz taneczne pokazali także jaworzyńscy seniorzy. Przybyli widzowie mogli też podziwiać wystawy pisanek oraz palm wielkanocnych.

Wielkanocne stoły przygotowane przez uczestników Jarmarku kipiały bogactwem kolorów i wręcz uginały się pod ciężarem ozdób i wyrobów gastronomicznych. Zadanie oceny prezentowanych aranżacji i potraw Organizator powierzył jury konkursu, w którego obradach wzięli: Instruktorka plastyki oraz nauczycielka sztuki Pani Aneta Sawko, Zastępca Burmistrza Pan Marek Zawisza oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Ireneusz Besser.

W pierwszej kolejności jury oceniło smak wielkanocnych potraw: żurku, ciasta oraz nalewki, zgodnie z konkursowymi kategoriami. Komisja przeszła następnie do oceny aranżacji i zawartości stołów wielkanocnych oraz prezentacji uczestników konkursu.

W międzyczasie Organizatorzy rozpoczęli uroczystość wręczenia nagród laureatom wielkanocnych konkursów na najładniejszą pisankę i palmę wielkanocną, a także nagrodzonym w konkursie na najładniejszą Marzannę. Nagrody wręczali Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz oraz Dyrektor SOKiBP Pan Sylwester Bartczak. Oprócz okolicznościowych dyplomów laureaci otrzymali ufundowane przez Ośrodek Kultury nagrody rzeczowe w postaci książek, zabawek oraz paczek słodyczy.

Uczestnicy Jarmarku Wielkanocnego z niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcie jury, które ostatecznie przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:

- Najsmaczniejszy żurek - Sołectwo Witków
- Najsmaczniejsza nalewka - Stowarzyszenie "Wspierajmy się"
- Najsmaczniejsze ciasto - ZERiI w Jaworzynie Śląskiej
- Nagroda za różnorodność nalewek - ZERiI w Jaworzynie Śląskiej
- Nagroda za najciekawszą potrawę - Sołectwo Witków
- Nagroda za najładniejszą prezentację - ZERiI w Jaworzynie Śląskiej
- Nagroda za najładniejszą kompozycję stołu wielkanocnego - Stowarzyszenie "Wspierajmy się"

Każdy z uczestników Jarmarku oprócz nagród finansowych (łączna pula 1300 zł.) w poszczególnych kategoriach otrzymał od Organizatorów wielkanocną paczkę z artykułami spożywczymi, w podziękowaniu za udział w konkursie i kultywację tradycji ludowych. Na zakończenie Jarmarku Wielkanocnego Jury konkursu oraz organizatorzy podziękowali wszystkich zaangażowanym w imprezę i jednocześnie zaprosili do udziału w jej kolejnej edycji.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30