Aktualności

XIII Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych

XIII Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych

11-01-2013

11 stycznia 2013 roku w SOKiBP odbył się XIII Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych. W Przeglądzie wzięło udział pięć grup, reprezentujących Przedszkole Samorządowego z Grupą Żłobkową w Jaworzynie Śląskiej (grupy "Kłapouszki" - opiekun Pani Elżbieta Kurnyta i "Sowy" - opiekun Pani Ewa Woszczyk).

Szkołę Podstawową w Pastuchowie - opiekunowie: Pani Beata Synówka, Pani Katarzyna Gradowicz, Pani Alicja Ciupińska, Szkołę Podstawową w Starym Jaworowie - opiekun Pani Maria Okapiec oraz Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej - opiekun - Pani Marzena Antosz. Łącznie na scenie SOKiBP zaprezentowało się około 120 wykonawców, którzy wcieli się w role Marii, Józefa, pasterzy, trzech króli oraz innych postaci, występujących tradycyjnie w przedstawieniach jasełkowych. Niektóre z interpretacji jasełek różniły się nieco od tradycyjnej formy i widzom przyszło podziwiać także alternatywne wersje historii Narodzenia Pańskiego.

W jury konkursu zasiadły: Pani Ewa Prus (bibliotekarz z Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej), Pani Agnieszka Ziobro (inspektor ds. promocji - UM w Jaworzynie Śląskiej) oraz Pani Barbara Barańska-Pietrzyk (inspektor ds. oświaty - UM w Jaworzynie Śląskiej).

Po obejrzeniu wszystkich występów, komisja konkursowa wyłoniła laureatów tegorocznego Przeglądu. I tak, trzecie miejsce i nagrodę finansową w kwocie 200 zł przyznano grupie "Sowy" z Przedszkola w Jaworzynie Śląskiej. Drugie miejsce i nagroda w kwocie 300 zł przypadło grupie jasełkowej ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie. Jury najbardziej doceniło występ najmłodszych uczestników konkursu. Pierwsze miejsce i główną nagrodę (500 złotych) przyznano grupie "Kłapouszki" z Przedszkola w Jaworzynie Śląskiej. Jury zdecydowało nie przyznawać indywidualnych nagród dla aktorów.
Każdy z zespołów biorących udział w Przeglądzie otrzymał od organizatorów nagrodę rzeczową za udział w postaci paczki ze słodkościami.
Wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się w terminie i miejscu uzgodnionym z opiekunami grup. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim aktorom, opiekunom oraz rodzicom dzieci za prace włożoną w przygotowanie występów i jednocześnie zapraszają do występów w przyszłym roku, podczas kolejnej edycji Przeglądu.
 

 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30