Aktualności

IV edycja projektu „Szansa na nowe jutro”

IV edycja projektu „Szansa na nowe jutro”

31-12-2012

IV edycja projektu „Szansa na nowe jutro” właśnie dobiegła końca. Jego realizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej, a uczestnikami 15-stu mieszkańców naszej gminy, pozostających bez pracy i nieaktywnych zawodowo, w wieku aktywności zawodowej i korzystających z pomocy tutejszego Ośrodka.

W spotkaniu podsumowującym wzięli udział zarówno uczestnicy, zaproszeni goście, jak i pracownicy Ośrodka odpowiedzialni za jego realizację - Pani Kierownik Elżbieta Pawlik oraz Monika Stępińską – koordynator projektu. Gminę reprezentował Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz, który pogratulował uczestnikom uzyskania nowych kwalifikacji, a pracownikom Ośrodka podziękował za sprawne prowadzenie całego projektu. Jego głównym celem było zwiększenie mobilności, kompetencji zawodowych i społecznych oraz szans na rynku pracy, przez zastosowanie wsparcia za pośrednictwem instrumentów aktywnej integracji, takich jak: aktywizacja zawodowa-zajęcia indywidualne i grupowe z doradcą zawodowym, aktywizacja edukacyjna - kursy zawodowe, aktywizacja zdrowotna- terapia indywidualna i grupowa z psychologiem oraz aktywizacja społeczna – tzw. szkolenia miękkie mające na celu zwiększenie umiejętności i kompetencji społecznych.

Tegoroczna grupa uczestników projektu uzyskała kwalifikacje z zakresu :
• „Prawo jazdy kat. B wraz z obsługą wózka widłowego akumulatorowego, spalinowego i gazowego z bezpieczną wymianą butli w wózkach zasilanych gazem” - 11 osób
 

• „Mała gastronomia z podstawami zakładania własnej działalności gospodarczej oraz minimum sanitarnym” - 4 osoby.
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30