Aktualności

I maraton nocnego czytania

I maraton nocnego czytania

19-12-2012

W nocy z 14 na 15 grudnia jaworzyńskie gimnazjum wypełnione było uczniami. Po raz pierwszy organizowany był MARATON NOCNEGO CZYTANIA. Zaproszeni goście i młodzież zagłębiali się w świat tolkienowskiej fantastyki, czytając książkę - Hobbit, czyli tam i z powrotem.

Przygodę z powieścią Tolkiena rozpoczął Pan Dyrektor Krzysztof Sołtys. Później o odczytanie zostali poproszeni goście: Pan Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Artur Nazimek, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Ireneusz Besser. Kolejne rozdziały czytali chętni uczniowie i nauczyciele.

Noc nie upłynęła jednak tylko na lekturze. W przerwach uczestnicy mogli obejrzeć prezentację na temat Johna Ronalda Reula Tolkiena, odprężyć się podczas ćwiczeń relaksacyjnych, pogimnastykować czy potańczyć zumbę. O ciepły posiłek i słodkości na wzmocnienie zadbali sponsorzy.

Organizatorkami nocnego czytania były nauczycielki z gimnazjum: p. Anna Ryś (pomysłodawczyni przedsięwzięcia) i p. Dagmara Gruszczyńska. Początkowe obawy o niską frekwencję szybko zostały rozwiane – na maratonie pojawiło się 50 uczestników. Z pewnością do spędzenia tej nocy w nieco inny sposób zachęciła lektura i jej autor, który jak się okazało podczas lekcji języka polskiego, jest pisarzem, po którego twórczość często sięga młodzież.


Maraton odbył się w ramach projektu profilaktycznego CZYTAM, BO LUBIĘ, który został zrealizowany w gimnazjum dzięki Gminie Jaworzyna Śląska. Jego celem było ukazanie młodzieży ciekawych alternatyw spędzania wolnego czasu. W ramach projektu szkoła zorganizowała warsztaty profilaktyczne dla młodzieży, które prowadziła grupa z fundacji Arka Noego. Tworzą ją osoby, które kiedyś były uzależnione od narkotyków, alkoholu, pornografii, a dziś dają świadectwo tego, w jaki sposób uniknąć wejścia w różnego rodzaju nałogi.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w maratonie: Gminie Jaworzyna Śląska, Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Grzegorzewiczowi, Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej, Piekarni Państwa Wychowanków, Piekarni Państwa Bykowskich, Państwu Kudelskim i Pani Gajdzie ze sklepu Delikatesy Centrum. Organizatorki dziękują także za pomoc p. Dyrektorowi Krzysztofowi Sołtysowi, p. Wandzie Biedroń, p. Kamili Cebulak, p. Sebastianowi Grajaszkowi i p. Wiesławowi Dybłowi, którzy służyli swym wsparciem i w ogromnym stopniu przyczynili się do sukcesu wydarzenia.

Była to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia w naszym gimnazjum noc z książką.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30