Aktualności

Partnerska wizyta młodzieży z Pfeffenhausen

Partnerska wizyta młodzieży z Pfeffenhausen

04-10-2012

W dniach 24 – 29 września jaworzyńscy gimnazjaliści gościli w swoich domach młodzież z naszego partnerskiego miasta – Pfeffenhausen. Uczniowie z Bawarii przybyli do Jaworzyny ze swoimi opiekunami, m.in. Dyrektor tamtejszej szkoły Panią Gabriele Lechner.

Podczas pobytu w Polsce goście z Pfeffenhausen z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Odwiedzili m.in.: Muzeum Kolejnictwa, Kościół Pokoju w Świdnicy, Bazylikę w Wambierzycach, Ostrów Tumski we Wrocławiu i tamtejsze ZOO. Byli również w Kudowie Zdrój i Kłodzku. W trakcie pobytu uczestniczyli również w warsztatach historycznych, które przeprowadzono w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. Gości z Niemiec w Urzędzie Miejskim przyjął również Burmistrz - Grzegorz Grzegorzewicz. O atrakcyjny przebieg wizyty w Polsce zadbali gospodarze: Dyrektor Gimnazjum – Krzysztof Sołtys, Wicedyrektor – Józef Strzelecki, koordynator wymiany i nauczycielka języka niemieckiego w jaworzyńskim Gimnazjum – Barbara Dzikowska. Szczególne słowa podziękowania należą się Rodzinom gimnazjalistów. To właśnie dzięki otwartości i serdeczności Rodziców, uczniowie z Jaworzyny Śląskiej i Pfeffenhausen mogli w miłej atmosferze spędzić ze sobą czas.

Wymiana jest owocem długoletniej współpracy Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej i szkoły w Pfeffenhausen. Tegoroczne spotkanie przypadło w 10 rocznicę nawiązania przyjaźni ze szkołą z Niemiec.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30