Aktualności

Harley Davidson w Jaworzynie Śląskiej

Harley Davidson w Jaworzynie Śląskiej

05-07-2012

30 czerwca w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej odbyła się impreza pod hasłem „Nasza Historia Harley Davidson”. Było to 10 - jubileuszowe spotkanie miłośników motocykli tej marki w tutejszym Muzeum.

Kto usłyszał chociaż raz warkot silnika Harleya, rozpozna go już zawsze, a prawdziwy Harleyowiec, to nie tylko motocyklista - to propagator swoistego trybu życia. Skórzane ubrania, ciągłe podróże i prezentowanie swojego hobby po całym świecie. Harleyowcy bowiem stale uczestniczą w różnego rodzaju zlotach. Tym razem zjechali do Jaworzyny Śląskiej, by zaprezentować swoje motory na rampie w jaworzyńskim Muzeum.

Mimo 30-stopniowego upału teren Muzeum zapełnił się w motocyklistami i turystami, którzy przyjechali z różnych stron, m.in. ze Świdnicy, Bydgoszczy, Torunia a nawet z Czech.
Podczas imprezy można było poznać historię Harleya-Davidsona, zostały zaprezentowane poszczególne modele starych i nowszych motorów oraz pokazano modę dla Pań jeżdżących dwuśladami, gdyż jak się okazało one też chętnie wsiadają na motor, ale nie byle jaki, bo tylko na Harleya. Popisując się umiejętnościami, trzy panie wjechały motorem na wąską rampę, a na pytanie dlaczego Pani jeździ na Harleyu – pani Grażyna odpowiedziała- „bo to kocham” .

Oprócz motocykli można było podziwiać sztukę lakierniczą wykonaną przez francuza pana Pierr`a Bodin, który maluje między innymi motocykle, kaski, skóry Harleyowców.
Imprezę zakończył koncert zespołu „ Back to the Dreas”.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30