Aktualności

Dzień Dziecka w Jaworzynie Śląskiej

Dzień Dziecka w Jaworzynie Śląskiej

15-06-2012

Świętowanie tegorocznego Dnia Dziecka w Jaworzynie odbyło się tydzień później. Ze względu na piękną pogodę decyzja o przełożeniu święta okazała się trafiona w dziesiątkę. Impreza rozpoczęła się turniejem piłkarskim dla gimnazjalistów, w którym zwyciężyła klasa III b przed III e i III d.

Zwycięzcy otrzymali trofeum turnieju – Puchar Dyrektora Gimnazjum. Rozegrano także mecz najlepszych zawodników Gimnazjum z reprezentacją Polonii Świdnica, w którym padł wynik 5:8 dla gości ze Świdnicy.

W części dla najmłodszych, która rozpoczęła się o godzinie 11:00 nie zabrakło konkursów, zabaw i atrakcji dla dzieci. Wszyscy mogli sprawdzić się w zmaganiach w wyścigach samochodzików RC, w jedzeniu jogurtu na czas, picia soku przez smoczek, rysowaniu i wielu innych konkurencjach. Rozegrano także turniej piłki koszykowej. Sponsor imprezy: Bank Zachodni WBK S. A. o/Jaworzyna Śląska także przygotował konkursy dla najmłodszych: malowanie plakatu i liczenie pieniędzy. Dużą atrakcją okazały się pokazy strażaków z OSP Jaworzyna Śląska, którzy schładzali wodą gorące głowy uczestników zabawy. Na buziach tych młodszych i starszych nie brakowało uśmiechów.

Nowością był konkurs na najgłośniejszy okrzyk przez rurę od odkurzacza. Rekord Jaworzyny został ustanowiony na poziomie 133,3 decybeli. Na zakończenie imprezy rozegrano tradycyjną Wielką Bitwę na piłki pomiędzy dziewczętami, a chłopakami. Tym razem w bitwie wzięło udział prawie trzy tysiące piłeczek.

Imprezę wspólnie zorganizowali: UKS Gimnazjum Jaworzyna Śląska, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, Gimnazjum nr 1, Klub Młodzieżowy i Młodzieżowa Rada Miejska.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30