Aktualności

Występ artystów z Białorusi i Ukrainy

Występ artystów z Białorusi i Ukrainy

22-05-2012

W miniony weekend Jaworzyna Śląska gościła artystów z Białorusi i Ukrainy. Zespół taneczny „Białe skrzydła” z Grodna, zespół „Podolski kwiat” (Podole) oraz „UkrOP” z Żytomierza korzystali z gościnności mieszkańców naszej gminy od czwartku do niedzieli.

W tym czasie zespoły zaprezentowały się przed publicznością na występach we Wrocławiu podczas Wielkiego Koncertu Kresowego (piątek), a także w Jaworzynie Śląskiej (sobota). Podczas pobytu goście zza wschodniej granicy zwiedzali także Jaworzynę Śląską oraz Świdnicę.

W sobotę, podczas występów przed Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II wśród publiczności znalazło się wiele osób, których rodzinne korzenie sięgają właśnie wschodnich kresów. Pokazy taneczne „Białych skrzydeł” oraz piosenki śpiewane przez zespół „Podolski kwiat” wprawiły zebranych widzów w melancholijny nastrój i na wielu policzkach spłynęły łzy. Na zakończenie imprezy wystąpił zespół „UkrOP” – zwycięzca ukraińskiego konkursu na hymn EURO 2012.

Wykonawcy na ręce Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza oraz Dyrektora Gimnazjum nr 1 Krzysztofa Sołtysa złożyli symboliczne podziękowania za gościnę, jakiej doświadczyli od jaworzyńskich rodzin i Władz gminy podczas pobytu w Jaworzynie.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30