Aktualności

Dzień Kolejarza w Jaworzynie

Dzień Kolejarza w Jaworzynie

01-12-2008

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o silnych związkach naszego miasta z koleją. Gdyby nie kolej losy naszej miejscowości mogłyby wyglądać zupełnie inaczej. To kolej przez wiele lat dawała asumpt do rozwoju, dlatego nie na wyrost jest stwierdzenie „Jaworzyna Śląska-miastem kolei”.

Tegoroczne uroczystości „Dnia Kolejarza” miały wyjątkowy charakter. Ich obchody rozpoczęły się od odsłonięcia figurki św. Katarzyny, patronki wszystkich kolejarzy. Monument został umieszczony na peronie II dworca w Jaworzynie Śląskiej. W jego uroczystym odsłonięciu oprócz władz PKP, kolejarzy i mieszkańców miasta, udział wzięli również Burmistrz Jaworzyny Śląskiej-Grzegorz Grzegorzewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej-Artur Nazimek. Burmistrz w swoim okolicznościowym wystąpieniu podkreślił, jak mocne więzi łączą Jaworzynę Śląską z koleją, a także przypomniał, że kolej i jej rozwój miały kluczowy wpływ na rozwój miasta.
Po odsłonięciu figurki św. Katarzyny w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa odprawiona została uroczysta msza święta w intencji kolejarzy i ich rodzin. Swoje święto kolejarze zakończyli zabawą andrzejkową.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30