Aktualności

Pomocnicy Świętego Mikołaja

Pomocnicy Świętego Mikołaja

23-12-2011

Święty Mikołaj w okresie Bożego Narodzenia na pewno nie dałby rady sprostać wszystkim obowiązkom, gdyby nie jego pomocnicy. Ci, ciężko pracowali w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej. W zorganizowanej fabryce Świętego Mikołaja każde dziecko mogło samodzielnie zapracować sobie na drobny upominek.

Członkowie Klubu Młodzieżowego i Młodzieżowej Rady Miejskiej przygotowali dziewięć stanowisk, na których małe elfy wykonywał poszczególne zadania. Było kolorowanie obrazków i klejenie łańcucha. Wspólnym wysiłkiem udało się skleić łańcuch, tak długi, jak sala widowiskowa. Nie zabrakło specjalnie przygotowanej choinki, do której dzieci przyklejały bombki. Organizatorzy przygotowali również rozrywki intelektualne: świąteczne memo, quiz z pytaniami (oczywiście o tematyce świątecznej), kółko i krzyżyk (również świąteczne). Liczne zabawy i konkursy przyniosły wiele emocji i radości. Na koniec spotkania przybył „niespodziewany” gość – prawdziwy Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci (i nie tylko…) zaśpiewały ładnie kolędę i a w nagrodę otrzymały słodycze.
Przy organizacji tego wspaniałego wieczoru dla dzieci, zaangażowanych było około 30 wolontariuszy wraz z opiekunami - Dagmarą Wyłub i Sebastianem Grajaszkiem . W przygotowaniach pomogli również pracownicy Ośrodka. O słodycze i drobne upominki zadbała fundacja „Nasze Dzieci” z Żarowa.
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30