Aktualności

Nasze gimnazjalistki w finale woj. Coca-Cola Cup

Nasze gimnazjalistki  w finale woj. Coca-Cola Cup

10-11-2011

Zajmując dwa razy pierwsze miejsce w eliminacjach reprezentacja naszego Gimnazjum wywalczyła historyczny wręcz (bo po raz pierwszy!) awans do etapu wojewódzkiego w piłce nożnej dziewcząt. Dnia 28 października nasze dziewczyny wzięły udział w II rundzie eliminacyjnej rozgrywek piłki nożnej w ramach turnieju Coca Cola Cup.

Do Legnicy zjechało dwanaście zespołów, które podzielone zostały na cztery grupy po trzy drużyny. Aby uzyskać awans do kolejnego etapu rozgrywek należało wygrać rozgrywki swojej grupy, następnie zwycięzcy grup rozgrywali mecze, z których tylko dwa zespoły przechodziły do etapu wojewódzkiego.

W naszej grupie znalazł się niedawny rywal z I etapu - zespół z Mietkowa oraz drużyna ze Świebodzic (Gimnazjum nr 2). W pierwszym meczu z Mietkowem wspaniałą interwencją bramkarską popisała się Ola Malewicz interweniując rękoma w polu karnym mimo iż nie była bramkarzem! Na szczęście kapitalną postawą popisała się właściwa bramkarka Karolina Korzystka broniąc rzut karny. Drugi mecz to zdecydowana przewaga naszego zespołu. Jedyną straconą bramką była bramka samobójcza. Po obu wygranych meczach, odpowiednio 2:1 oraz 5:1 przyszedł czas na finał. Tutaj spotkaliśmy się z zespołem z Górki. Gdy wszystko wskazywało na bezbramkowy remis i powoli myśleliśmy już o strzelaniu rzutów karnych, po indywidualnej akcji Kasia Bardłowska oddała celny strzał, który dał nam zwycięstwo i I miejsce w turnieju!

Nagrodą dla uczestników były napoje oraz pamiątkowy dyplom.
Cennymi uwagami oraz dopingiem pomagał nam Pan Michał Grajaszek.

Oto reprezentacja naszej szkoły:

1. Katarzyna Bardłowska - kapitan drużyny
2. Malewicz Aleksandra
3. Sasnal Angelika
4. Korzystka Karolina
5. Piórkowska Małgorzata
6. Gajewska Monika
7. Amiljańczyk Małgorzata
8. Rajkowska Kamila
9.Wojewodzic Magdalena

Opiekun drużyny Marcin Kruk.

Autor artykułu
Marcin Kruk
 
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30