Aktualności

III Letnie Wiejskie Igrzyska Sportowe

10-08-2011

W dniu 06.08.2011 roku we wsi Pastuchów odbyły się po raz trzeci „Letnie Wiejskie Igrzyska Sportowe” dzieci i młodzieży. Zmagania uczestników, poza konkurencjami olimpijskimi prowadzone były również w mniej popularnych dyscyplinach jak np. ringo. Dzieci rywalizowały natomiast w zabawach takich jak: skoki w workach, napełnianie wodą butelki, czy rzuty do celu, itp.

W turnieju piłki nożnej w kategorii do lat 13 zwyciężyła drużyna „ FC Pastuchów”, natomiast II miejsce zajęli zawodnicy „ FC Terminator Pastuchów”. W kategorii od lat 14 najlepszą okazała się drużyna „Szczękery Pastuchów”, II miejsce zdobył „ Koloryt young”, III miejsce drużyna „Kropek”. Poza podium uplasowali się reprezentanci ochotniczej straży pożarnej w Pastuchowie. Turniej ringo został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: w młodszej: I miejsce zajął Mateusz Prasał, II miejsce Nicola Jaroszewska, a III miejsce Sandra Kredkowska. W starszej kategorii zawodnicy rywalizowali w parach, a zwycięzcami zostali: Piotr Sala i Patryk Podczaszy, II miejsce Paweł Poręba i Dawid Iwanowski, III miejsce Kacper Dynowski i Bartek Sala. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Na uczestników czekał również poczęstunek. Organizatorzy imprezy-sołtys i Rada Sołecka serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania igrzysk oraz zawodnikom biorącym w nich udział.