Aktualności

Możesz pomóc dzieciom

Możesz pomóc dzieciom

19-05-2011

Od 16 do 31 maja 2011 roku na terenie Gminy Jaworzyna Śląska potrwa publiczna zbiórka, mająca na celu wsparcie działań Fundacji „Nasze Dzieci”.

Celem Fundacji jest prowadzenie i wspieranie działalności edukacyjnej, prozdrowotnej, opiekuńczej, leczniczej i społecznej na rzecz dzieci chorych, niepełnosprawnych, wybitnie uzdolnionych, pochodzących z rodzin patologicznych i zagrożonych patologią społeczną oraz wszystkich innych dzieci potrzebujących pomocy osób trzecich, poprzez tworzenie im w ten sposób warunków wyrównujących ich szanse na drodze wszechstronnego rozwoju.

Z pomocy Fundacji „Nasze Dzieci” skorzystało wiele osób zarówno poprzez pomoc materialną, jak i niematerialną. OPP jest także organizatorem corocznej akcji „Elfy Świętego Mikołaja”, podczas której dzieci z Gminy Jaworzyna Śląska otrzymują bożonarodzeniowe paczki.

Osoby, które chciałyby wesprzeć Fundację w jej działaniach proszone są o dobrowolne datki w postaci przekazywania darów rzeczowych (środki higieniczne, odzież, zabawki, artykuły szkolne) bądź pieniężnych. W wybranych sklepach na terenie Gminy Jaworzyna Śląska wyłożone zostały puszki kwestorskie, do których można składać datki. W akcję zaangażowali się także wolontariusze, którzy będą kwestować na ulicach miasta. Dary rzeczowe można przekazać w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej.

Z dotychczasową działalnością Fundacji można zapoznać się pod tym adresem.

Zbiórka publiczna jest prowadzona na podstawie decyzji Burmistrza Jaworzyny Śląskiej nr 1/2011-05-12.
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30