Aktualności

Ogólnopolskie poetyckie sukcesy uczniów jaworzyńskiej podstawówki

Ogólnopolskie  poetyckie sukcesy uczniów jaworzyńskiej podstawówki

01-04-2011

Znane są już wyniki ogólnopolskiego konkursu poetyckiego na walentynkowy wiersz o miłości, ogłoszonego z początkiem lutego przez Urząd Miejski w Łowiczu, Łowicki Ośrodek Kultury i Łowickie Warsztaty Literackie.

Nasi uczniowie także zaproponowali swoje utworu. Na konkurs nadesłano w sumie 32 wiersze, które zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe 7-15 lat i powyżej 15. Wszystkie prace zostały zaprezentowane publiczności podczas 64. Slamu Turnieju Prezentacji Poetycko-Muzycznych, który odbył się 4 marca w kawiarni Powroty. To publiczność ostatecznie wytypowała zwycięzców.

W pierwszej kategorii największe uznanie uzyskał wiersz „Zakochani” autorstwa Weroniki Legendziewicz. Jest to uczennica klasy 6b Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Zwycięstwo Weroniki świadczy o Jej ogromnym warsztacie poetyckim i wrażliwej osobowości. Pocztą przekazano nagrody, które zostały wręczone przez Panią dyrektor na apelu.

 

Kolejne zmagania poetyckie naszych uczniów zostały zauważone na ogólnopolskim konkursie poetyckim pt. „Najpiękniejszy wiersz miłosny” (temat: wiosenna miłość) organizowanym przez Kożuchowski Ośrodek Kultury i Sportu „ZAMEK.
Wyróżnienia otrzymali :

• Kamil Potocki za wiersz „x x x/Mówiłeś, że nie lubisz”
• Kinga Żelazna za wiersz „x x x/Jestem, jak materiał”

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów poetyckich.

Informację sporządziła
Ewa Grobelna

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30