Aktualności

Uwaga! Nowa organizacja ruchu na ul. Tadeusza Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej

Uwaga! Nowa organizacja ruchu na ul. Tadeusza Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej

18-12-2009

Na odcinku od skrzyżowania z ul. Świdnicką do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w poniedziałek 21-go grudnia zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu.

Ustawiony zostanie znak „zakaz zatrzymywania się” na omawianym odcinku po prawej stronie ulicy (tj. wzdłuż budynków od nr 1 do nr 11), wyznaczone zostaną miejsca postojowe wzdłuż ulicy po stronie lewej poprzez wykonanie odpowiedniego oznakowania pionowego i poziomego.

Opracowana zmiana obejmie również wyznaczenie przystanku autobusowego dla młodzieży dojeżdżającej do Gimnazjum Nr 1 w Jaworzynie Śląskiej.

Przystanek zostanie wyznaczony w obrębie skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Tadeusza Kościuszki w okolicy budynku nr 11. Ta część skrzyżowania zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów za wyjątkiem autobusów dowożących młodzież do pobliskiego gimnazjum. Ustawione zostaną znaki „zakazu wjazdu” z dołączoną tabliczką, że nie będzie on dotyczył autobusów szkolnych oraz stosownymi znakami poziomymi wymalowanymi na jezdni.

W związku z nietypowym kształtem skrzyżowania przejazd wszystkich pozostałych pojazdów przez skrzyżowanie będzie odbywał się dzięki temu jednym łącznikiem ul. T. Kościuszki z ul. Jana Pawła II (przy Jana Pawła II budynek nr 8), co nie będzie stwarzało zamieszania mającego miejsce w obecnej chwili, powodując niebezpieczne sytuacje.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa w obrębie wprowadzonej zmiany organizacji ruchu na ulicach Jana Pawła II i Tadeusza Kościuszki zostaną zamontowane tablice „Uwaga zmiana organizacji ruchu”.

Wprowadzenie powyższej zmiany opracowane zostało w związku z coraz częstszymi utrudnieniami przejazdu omawianym odcinkiem ul. T. Kościuszki, co natomiast było spowodowane parkowaniem pojazdów po obu stronach ulicy oraz problemami, które dotyczyły codziennego dowozu młodzieży do gimnazjum.


« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30