Aktualności

Spotkanie wigilijne

Spotkanie wigilijne

23-12-2010

Spotkanie wigilijne dla samotnych i potrzebujących mieszkańców naszej gminy jest coroczną tradycją, a w organizację tego przedsięwzięcia w bieżącym roku zaangażowała się ogromna ilość osób i instytucji.

Głównymi organizatorami spotkania byli w tym roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej oraz Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, koło w Jaworzynie Śląskiej. Swoją pomoc zaoferowali także radni Młodzieżowej Rady Miejskiej wraz z grupą wolontariuszy, maluchy z jaworzyńskiego Przedszkola wraz z wychowawcami, młodzież z zespołu „Word Pick” oraz jaworzyńscy samorządowcy.


Spotkanie wspólnie otworzyli: Pani Elżbieta Pawlik – Kierownik OPS w Jaworzynie Śląskiej, Pan Sylwester Bartczak – Dyrektor SOKiBP oraz Pani Stefania Grajaszek – Preze ZERiL w Jaworzynie Śląskiej. Po krótkim powitaniu przyszła pora na występy artystyczne. W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych członkowie zespołu „Word Pick”, maluchy z Przedszkola oraz jaworzyńscy seniorzy. Bożonarodzeniowy repertuar poruszył wszystkich obecnych na sali do wspólnego kolędowania.

Po zakończeniu części artystycznej życzenia wszystkim zaproszonym złożyli Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Nazimek i ksiądz proboszcz Janusz Stokłosa, który życzył wszystkim wielu łask Bożych. Podczas łamania się opłatkiem, poprzedzonego wspólną modlitwą nie obyło się bez łez wzruszenia.

Dla wszystkich przybyłych przygotowano wieczerzę wigilijną, która została zorganizowana przy pomocy Gminy oraz sponsorów. Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne: barszczyk czerwony z krokietem, kapusta z grzybami, ciasta, kluski z makiem.
 
Z okazji do wspólnego spędzenia wieczoru przy wigilijnym stole skorzystało około 140 osób.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30