Aktualności

Projekt „Szansa na nowe jutro” - podsumowanie

Projekt „Szansa na nowe jutro” - podsumowanie

15-12-2010

Projekt „Szansa na nowe jutro” właśnie dobiegł końca. Jego realizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej, a beneficjantami 15-stu mieszkańców naszej gminy, pozostających bez pracy i nieaktywnych zawodowo w wieku aktywności zawodowej korzystających z pomocy tutejszego ośrodka.

W spotkaniu podsumowującym wzięli udział zarówno uczestnicy, jak i pracownicy Ośrodka odpowiedzialni za jego realizację z Panią Kierownik Elżbietą Pawlik oraz Moniką Stępińską – koordynatorem projektu. Gminę w imieniu Burmistrza reprezentował Sekretarz, który pogratulował uczestnikom uzyskania nowych kwalifikacji, a pracownikom Ośrodka podziękował za sprawne prowadzenie całego projektu.

Jego głównym celem było zwiększenie mobilności, kompetencji zawodowych i społecznych oraz szans na rynku pracy, przez zastosowanie wsparcia za pośrednictwem instrumentów aktywnej integracji takich jak: aktywizacja zawodowa-zajęcia indywidualne i grupowe z doradcą zawodowym, aktywizacja edukacyjna- kursy/szkolenia zawodowe, aktywizacja zdrowotna- terapia indywidualna i grupowa z psychologiem oraz aktywizacja społeczna – tzw. szkolenia miękkie mające na celu zwiększenie umiejętności i kompetencji   społecznych. Tegoroczna grupa uczestników projektu uzyskała kwalifikacje z zakresu :

  • „Operatora wózka widłowego akumulatorowego, spalinowego i gazowego wraz z bezpieczną wymianą butli w wózkach zasilanych gazem” - 3 osoby

  • „Kasjer – sprzedawca z minimum sanitarnym” - 7 osób

  • „Bukieciarstwo- florystyka” -5 osób

Łączna wartość projektu przekroczyła 180 tys. zł, z tego wkład z budżetu gminy wyniósł tylko 10%.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30