Aktualności

Miasto dzieci po raz trzeci

Miasto dzieci po raz trzeci

28-07-2010

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa już po raz trzeci realizować będzie nietuzinkowy pomysł na spędzenie wakacji w atrakcyjny sposób. Przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia na terenie Muzeum funkcjonować będzie miasto, którego gospodarzami będą najmłodsi mieszkańcy.

Lokomotywy, wagony i pomieszczenia muzealne zamienią się w siedziby Policji, Straży Pożarnej, Poczty, Urzędu czy redakcję gazety. Nie zabraknie również piekarni, kawiarni, sklepów, kina, czy zakładu fryzjerskiego. Każdego dnia młodzi mieszkańcy miasta bawiąc się jednocześnie będą uczyć się jak funkcjonuje prawdzie miasto. Wybiorą jego władze, a także emitować będą własną walutę. Każdego dnia dla mieszkańców przygotowany będzie ciepły posiłek, a nad bezpieczeństwem najmłodszych oprócz pracowników Muzeum czuwać będą wolontariusze.

Co dziennie od godziny 10.00 po otrzymaniu Dowodu Osobistego a następnie Karty Pracy dzieci pod opieką wolontariuszy przystępują do pracy w wybranym przez siebie zawodzie. W Mieście Dzieci obowiązuje dwuzmianowy system pracy. Na terenie muzeum będzie funkcjonować specjalna waluta, za którą będziecie mogły zakupić produkty. Ponadto w trakcie każdego dnia młodzi pracownicy będą dostawać ciepły posiłek Podczas przerw będą organizowane atrakcje kulturalne, zapraszani ciekawi ludzie, przedstawiciele różnych zawodów. Atrakcją są także aukcje gdzie obywatele będą mogli kupić co zostało wyprodukowane w mieście przez waszych kolegów. W Mieście Dzieci wybierzecie też własną Radę Miasta, Burmistrza, pod koniec każdego dnia będziecie mieli szanse zabierania głosu w zebraniach obywatelskich. W trakcie każdego dnia dostaniecie ciepły posiłek a ponadto mogą za zarobioną specjalną przez siebie walutę zakupicie smakołyki w restauracji czy kawiarni.


Każdy dzień to nowe wrażenia, doznania, przygody oraz wiedza o codziennym życiu. Zapraszamy już od 2 sierpnia do Muzeum!

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30