Aktualności

Dni Jaworzyny Śląskiej 2010 - relacja

Dni Jaworzyny Śląskiej 2010 - relacja

09-06-2010

Jako co roku po święcie Bożego Ciała odbyły się w Jaworzynie Śląskiej Dni Miasta. Z tej okazji w piątek i sobotę przewidziano dla mieszkańców wiele atrakcji. Pierwszego dnia odbył się III Jaworzyński Przegląd Zespołów Rockowych „Rock na Murawie”, podczas którego wystąpiło 7 zespołów z całej Polski (spośród 41 zgłoszonych).


Zwycięzcą przeglądu został zespół Fireflower z Kielc przed zespołem Delbirt z Kępna i Fragnatic z Dzierżoniowa. Najlepszą wokalistką została wybrana Justyna Jaszczyk (Fireflower). Wieczornymi atrakcjami okazały się koncerty zespołów DeZetEl ze Złotoryi i Świnki Halinki z Bolesławca. Najwięcej widzów przyciągnął jednak koncert gwiazdy wieczoru – Sidney’a Polaka z zespołem.
        Drugi dzień rozpoczął się występami estradowymi dzieci, młodzieży oraz zespołów z Gminy Jaworzyna Śląska. Na estradzie zaprezentował się także Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” ze Świdnicy. Organizatorzy wraz z innymi instytucjami z terenu Gminy przygotowali także liczne konkursy rekreacyjne i turnieje sportowe.
Władze Gminy w osobach Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza i Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej Ireneusza Bessera dokonały uroczystego wręczenia stypendiów dla najbardziej uzdolnionej młodzieży.
O godzinie 20:00 rozpoczęła się mega atrakcja Dni Jaworzyny Śląskiej: Gala Disco Polo, podczas której na estradzie zaprezentowały się takie zespoły jak Bobi, Basta oraz Fanatic i Top-One. Największe przeboje muzyki disco polo artyści wykonywali do wtóru śpiewającej i tańczącej publiczności. Impreza zakończyła się widowiskowym pokazem sztucznych ogni.

Dla licznie obecnych widzów podczas obu dni nie zabrakło atrakcji w postaci doskonałego cateringu oraz różnego rodzaju stoisk i urządzeń rozrywkowych. Dopisała także pogoda – wydarzeniom na Stadione Miejskim przy ulicy Sportowej cały czas towarzyszył blask słońca. Publiczność pożegnał w imieniu Organizatorów Dyrektor SOKiBP - Sylwester Bartczak, który jak co roku prowadził tę imprezę.

Link do filmików z Dni Jaworzyny Śląskiej’2010:
http://www.youtube.com/user/sokibpjaw#g/c/4E013C1AB267FD02

 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30