Aktualności

Okres: 12-2018

Wigilijne spotkanie mieszkańców

Wigilijne spotkanie mieszkańców

Coroczną tradycją naszej gminy jest spotkanie wigilijne organizowane w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Tegoroczna Wigilia odbyła się w nowej sali sportowej. Przestronny obiekt sprostał oczekiwaniom, co było istotne, gdyż w tym roku do wspólnego stołu usiadło około 250 mieszkańców.

21-12-2018

czytaj więcej

Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy

19 grudnia 2018 r. w hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Oprócz kiermaszu ozdób choinkowych i stroików, a także świątecznych wypieków przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej, odbyły się także świąteczne animacje i zabawy dla dzieci przygotowane przez Klub Młodzieżowy. Nie zabrakło wspólnych tańców z elfami i wizyty samego Świętego Mikołaja. Miłym akcentem była uroczystość wręczenia nagród w bożonarodzeniowych konkursach, zorganizowanych przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną.

20-12-2018

czytaj więcej

Świąteczny Jarmark w Pfeffenhausen

Świąteczny Jarmark w Pfeffenhausen

Przedstawiciele gminy Jaworzyna Śląska w dniach 14-16 grudnia 2018 r. na zaproszenie miasta partnerskiego z Pfeffenhausen uczestniczyli corocznym jarmarku bożonarodzeniowym. Tym razem naszą gminę reprezentowali Państwo Bielińscy i Państwo Dobroń. Wyjazd był swego rodzaju nagrodą za zwycięstwo w wielkanocnych konkursach organizowanych przez  jaworzyński Ośrodek Kultury, a dokładniej w konkursie na najsmaczniejszy wielkanocny żurek.

19-12-2018

czytaj więcej

Wyniki Konkursów Bożonarodzeniowych

Wyniki Konkursów Bożonarodzeniowych

Miło jest nam poinformować o rozstrzygnięciu Konkursów Bożonarodzeniowych na najpiękniejszą ozdobę choinkową, stroik świąteczny oraz szopkę bożonarodzeniową, zorganizowanych prze Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej. W tym roku  konkursy spotkały się z dużym zainteresowaniem, a uczestnicy nadesłali bardzo pomysłowo i oryginalnie wykonane prace. Te nagrodzone będzie można podziwiać na Jarmarku Bożonarodzeniowym, 19 grudnia 2019 r.

Wyniki konkursu pod tym adresem

18-12-2018

czytaj więcej

Zapraszamy na Jaworzyński Jarmark Bożonarodzeniowy

Zapraszamy na Jaworzyński Jarmark Bożonarodzeniowy

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna razem ze Szkołą Podstawową w Jaworzynie Ślaskiej zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 19 grudnia 2018 r. w sali sportowo-edukacyjnej przy ul. Jana Pawła II w Jaworzynie Śląskiej.  Oprócz możliwości zakupu ozdób choinkowych i stroików, a także wypieków przygotowanych przez uczniów szkoły, zapraszamy także wszystkie dzieci na świąteczne zabawy i animacje przygotowane przez Klub Młodzieżowy.

Dowiedz się więcej

14-12-2018

czytaj więcej

Sala sportowo-edukacyjna – otwarta!

Sala sportowo-edukacyjna – otwarta!

Mieszkańcy gminy Jaworzyna Śląska doczekali się nowoczesnego obiektu łączącego w sobie dwie funkcje sportową i edukacyjną. Zapotrzebowanie na salę sportową było ogromne. Dotychczas bowiem w samym mieście, poza dwiema niewielkimi salami szkolnymi, funkcjonowała jedna sala sportowa, która swoje lata świetności ma już dawno, dawano za sobą. Także reforma systemu edukacji i wyzwania edukacyjne, przed jakimi stają dzisiaj uczniowie były istotnym argumentem za budową obiektu łączącego w sobie również część edukacyjną, gdzie mogłyby się odbywać zajęcia umożliwiające prowadzenie ciekawych laboratoriów lub korzystanie z nowoczesnej i dobrze wyposażonej czytelni.

12-12-2018

czytaj więcej

Święty Mikołaj odwiedził gminę

Święty  Mikołaj odwiedził gminę

Dzieci marzą o tym dniu przez cały rok, a kiedy już nadejdzie, od samego ranka radośnie wyczekują chwili, w której zjawia się sympatyczny, brodaty przybysz. Ten dzień jest pełen wielkich emocji, niespodzianek i spełnionych dziecięcych marzeń.  Dzieci z ternu gminy Jaworzyna Śląska miały okazję spotkać się ze świętym Mikołajem w świetlicach środowiskowych w Jaworzynie Śląskiej, Czechach i Nowicach. Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami wręczyli dzieciom upragnione prezenty.

07-12-2018

czytaj więcej

Nowe tereny inwestycyjne w Gminie Jaworzyna Śląska

Nowe tereny inwestycyjne w Gminie Jaworzyna Śląska

Zakończono realizację prac związanych z robotami budowlanymi w ramach projektu „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Gminie Jaworzyna Śląska”, którego wartość wyniosła 9.585.903,58 zł, z czego 6.560.919,68 zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Działania 1.3 Rozwój przedsiębiorczości, Poddziałanie 1.3.4 Rozwój przedsiębiorczości – ZIT AW (schemat A: Przygotowanie terenów inwestycyjnych).

03-12-2018

czytaj więcej

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30