Aktualności

Okres: 08-2017

sSpotkanie informacyjne PIFE

sSpotkanie informacyjne PIFE

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu organizuje spotkanie informacyjne pt. „Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MSP – unowocześnienie / zmiana rozwiązań produkcyjnych i procesowych lub sposobu świadczenia usług stosowanych w rzemiośle”.
Jest to spotkanie poświęcone planowanemu ogłoszeniu konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, dedykowanego dolnośląskim firmom rzemieślniczym.

Spotkanie odbędzie się w Wałbrzychu, 13 września 2017r. w Ratuszu, Pl. Magistracki 1.
Zaproszenie w załączeniu.

31-08-2017

czytaj więcej

Regionalny System Ostrzegania (RSO)

Regionalny System Ostrzegania (RSO)

Informuję, że od lipca 2014 r. na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonuje Regionalny System Ostrzegania (RSO), który umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach zarówno na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej z wykorzystaniem napisów DVB a także w aplikacji na urządzenia mobilne.

28-08-2017

czytaj więcej

500+ warto złożyć wniosek do końca sierpnia

500+ warto złożyć wniosek do końca sierpnia

Od 1 sierpnia 2017r. będzie można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczyna się  1 października 2017r. i trwa do 30 września 2018r.

Główne zasady przyznawania świadczeń pozostają bez zmian. Nadal będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka. Zostało jednak wprowadzone kilka zmian, dotyczących likwidacji niepożądanych zjawisk.

24-08-2017

czytaj więcej

XIII Grand Prix MTB Solidarności

XIII Grand Prix MTB Solidarności

20 sierpnia 2017 r. w Jaworzynie Śląskiej odbył się wyścig kolarstwa górskiego – XIII Grand Prix MTB Solidarności. Impreza sportowa ma na celu nawiązywanie do kolejnych rocznic powstania NSZZ Solidarność. To sportowe wydarzenie jest doskonałą okazją do łączenia różnych środowisk i upowszechniania idei „Solidarności”.

22-08-2017

czytaj więcej

Obóz średniowieczny Nowicach

Obóz średniowieczny Nowicach

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników imprez o tematyce historycznej na kolejną odsłonę Obozu średniowiecznego w Gminie Jaworzyna Śląska. Impreza ma charakter multiperiodowy od wczesnego do późnego średniowiecza. W tym roku obóz stanie w „Koziarni” w Nowicach w dniu 26.08.2017 r.

W programie między innymi turnieje: łuczniczy, bojowy lekkozbrojny, bojowy ciężkozbrojny, na broń drzewcową oraz rekonstrukcja bitwy. Organizatorzy zapraszają również na pokazowe walki. Organizatorami imprezy są: Rota św. Barbary, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej, Drużyna Łucznicza Nowice, Stowarzyszenie Nowice Nasza Wieś.

Dowiedz się więcej

22-08-2017

czytaj więcej

Wyniki konkursu ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych na rok 2017

Wyniki konkursu ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych na rok 2017

W wyniku złożonych ofert konkursowych na zlecenie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego zostały przyjęte oferty następujących podmiotów oraz określona została wysokość dotacji na wsparcie realizacji następujących zadań:

21-08-2017

czytaj więcej

Spotkanie z Wicewojewodą

Spotkanie z Wicewojewodą

Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz spotkał się z Wicewojewodą Dolnośląskim Panem Kamilem Zielińskim. W spotkaniu, które odbyło się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim uczestniczył również Pan Dariusz Kolubka dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Wałbrzychu. W pierwszej części spotkania Burmistrz przedstawił Wicewojewodzie stan realizacji remontu przedszkola, w którym niebawem będzie funkcjonował również żłobek. Na jego utworzenie gmina uzyskała 171 216 zł. dotacji w ramach Programu MALUCH plus.
W dalszej części spotkania jego uczestnicy omówili stan realizacji inwestycji kolejowych prowadzonych w Jaworzynie Śląskiej oraz dalsze plany w tym zakresie.
 

18-08-2017

czytaj więcej

XIII Grand Prix MTB Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

XIII Grand Prix MTB Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

Tegoroczne, już 13 w swojej historii Grand Prix MTB Solidarności, czyli wyścig  kolarstwa górskiego, odbędzie się 20 sierpnia 2017 roku, a jego trasa poprowadzi tym razem po ścieżkach jaworzyńskich lasów, w pobliży Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej.

W tym roku zawodnicy posiadający licencję będą rywalizować o punkty w challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Nasza impreza osiągnęła też rangę Mistrzostw Dolnego Śląska MTB w kategoriach junior, juniorka, masters i cyklosport. Zapraszamy także zawodników niezrzeszonych, dzieci i młodzież, dla których odbędą się osobne wyścigi.

Dowiedz się więcej

16-08-2017

czytaj więcej

1 2   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30