Aktualności

Okres: 07-2015

Śladami Żołnierzy Wyklętych

Śladami Żołnierzy Wyklętych

W marcu poinformowaliśmy o sukcesie naszej gimnazjalistki Marty Kozieł, która została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”. W lipcu Marta w ramach nagrody wyjechała na Litwę. To była niezapomniana podróż śladami polskości. Uczestnicy tej wyprawy odwiedzili wiele miejsc związanych z „Żołnierzami Niezłomnymi” i męczeństwem Polaków na Litwie.

27-07-2015

czytaj więcej

„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” - relacja

„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” - relacja

Grupa wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej w składzie: Gosia Kańko, Błażej Banaszczak, Kuba Bieliński, Maciek Janes i Dominik Pawlicki, z opiekunami – Panią Anną Ryś i Panem Wiesławem Dybłem oraz kierowcą – Dariuszem Lubrem po raz czwarty wyjechała na Ukrainę w ramach dolnośląskiej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

22-07-2015

czytaj więcej

Ogłoszenie Starosty Świdnickiego

Ogłoszenie Starosty Świdnickiego

Ogłoszenie Starosty Świdnickiego z dnia 30 czerwca 2015 r. w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Świdnickim.

Obwieszczenie w załączeniu.

21-07-2015

czytaj więcej

Przemysłowe Miasto Dzieci dobiegło końca

Przemysłowe Miasto Dzieci dobiegło końca

W piątek 17 lipca odbyło się zakończenie, połączone z podsumowaniem, projektu „Przemysłowe Miasto Dzieci”. Finał inicjatywy miał miejsce na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, gdzie przez tydzień odbywały się zajęcia.
Wspólne przygody, zawiązane przyjaźnie, ciekawa oferta programowa na spędzenie wolnego czasu, wszystko to, złożyło się na wyjątkowo atrakcyjne spędzenie czasu.

20-07-2015

czytaj więcej

Wycieczka do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

Wycieczka do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

15.07.2015  uczestnicy wakacyjnych zajęć "Lato zSOKiBP" wraz z wolontariuszami z Klubu Młodzieżowego odwiedzili „JuraPark” w Krasiejowie, gdzie czekały na nich dinozaury. Zwiedzili także cyfrowy Park Nauki i Ewolucji Człowieka, w którym odbyli lot promem kosmicznym i poznali swoich przodków.
Niezapowiedzianą atrakcją było to, że uczestnicy mieli okazje spotkać Jacka Majera ps. „Mezo”, co dało dzieciom wiele radości.

17-07-2015

czytaj więcej

Wakacyjny piknik seniorów

Wakacyjny piknik seniorów

12 lipca w słoneczne niedzielne popołudnie jaworzyńscy seniorzy, osoby niepełnosprawne oraz młodzież z Młodzieżowej Rady Miejskiej zebrali się na stadionie sportowym na pikniku integracyjnym seniorów, zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy PZERiI.

14-07-2015

czytaj więcej

Wyścig w Nowicach w olimpijskim wydaniu

Wyścig w Nowicach w olimpijskim wydaniu

W sobotę, 11 lipca 2015 r. w Nowicach odbyła się II edycja wyścigu szosowego w jeździe indywidualnej na czas „Szukamy Następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Imprezę swoją obecnością zaszczycili m.in. wychowankowie MKS „Karolina” – medalista olimpijski z Montrealu, trzykrotny medalista mistrzostw świata, wielokrotny mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne Tadeusz Mytnik oraz wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym Mieczysław Cielecki.

Dowiedz się więcej.

14-07-2015

czytaj więcej

Przemysłowe Miasto Dzieci

Przemysłowe Miasto Dzieci

3 lipca w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku ruszył projekt „Przemysłowe Miasto Dzieci”. W Jaworzyńskim muzeum zajęcia przeprowadzane są pod nazwą Kolejowego Miasta Dzieci, nawiązując do naszych kolejowych tradycji.  Budowanie makiet, „naprawa taboru”, poznawanie historii kolejnictwa na Śląsku czy wspólne tańce to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na dzieci na terenie muzeum. Z pewnością każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.  „Przemysłowe Miasto Dzieci” potrwa tydzień - do 17 lipca.

14-07-2015

czytaj więcej

1 2 3   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30