Aktualności

Okres: 09-2008

Stypendia w dziedzinie edukacji, kultury i sportu

 Stypendia w dziedzinie edukacji, kultury i sportu

Przypominam, że do 15 października 2008 uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych osiągający wysokie wyniki (wyróżnienia, nagrody na poziomie wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym) w dziedzinach edukacji, kultury i sportu mogą ubiegać się o przyznanie stypendium.

30-09-2008

czytaj więcej

I turniej nocny w piłce nożnej o puchar Burmistrza

I turniej nocny w piłce nożnej o puchar Burmistrza

Boisko przy gimnazjum pomyślnie zdało pierwszy test. Okazją do rywalizacji na nim mieli uczestnicy pierwszego nocnego turnieju o puchar Burmistrza. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, w tym zawodnicy z zaprzyjaźnionych Teplic.

29-09-2008

czytaj więcej

V Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze

V Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze

W dniu 27.09.2008 roku na boisku sportowym w Jaworzynie Śląskiej odbyły się
V Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Świdnickiego. W rywalizacji wzięło udział 18 drużyn strażackich, startujących w kilku kategoriach.

29-09-2008

czytaj więcej

Zaproszenie na konsultacje społeczne:

"Budowa kanalizacji i wymiana sieci wodociągowej
w północnej części Jaworzyny Śląskiej"

Do pobrania w załączniku "Zaproszenie pdf."

19-09-2008

czytaj więcej

Rusza LGD "Szlakiem Granitu"

Zapraszamy na konferencję inaugurującą działalność Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu". Konferencja odbędzie się 24 września 2008 r. o godz. 15.00 w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury. Jej zasadniczym celem będzie przedstawienie założeń Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu", którą tworzą następujące gminy - Strzegom, Udanin, Żarów, Jaworzyna Śląska, Dobromierz, Kostomłoty, Świdnica i Udanin.

19-09-2008

czytaj więcej

Uwaga - progi spowalniające

W uwagi na konieczność poprawy bezpieczeństwa na drogach w mieście, a także w związku z prośbami mieszkańców, na ulicach – Ceglana, Jana Pawła II i Ekerta zostały zamontowane progi spowalniające. Powinny one w znacznym stopniu ograniczyć prędkość pojazdów poruszających się po osiedlach i tym samym poprawić bezpieczeństwo pieszych.
Zadanie wykonała firma: Zakład Usługowo – Produkcyjny Franciszek Sobkowiak z Wałbrzycha za kwotę 14 783,96 zł.

16-09-2008

czytaj więcej

Otwarcie wielofunkcyjnego boiska w Pastuchowie

Otwarcie wielofunkcyjnego boiska w Pastuchowie

Lata oczekiwań, niekończące się tygodnie pracy i wiecznie ponawiane pytanie: " Kiedy wreszcie skończą?" - To wszystko za nami! Przy Szkole Podstawowej w Pastuchowie powstało boisko, z którego możemy być dumni. 12. września 2008 roku szkoła podstawowa w Pastuchowie gościła wielu gości. Powodem wizyty było otwarcie boiska przy naszej szkole.

Uczniowie i zaproszeni goście wysłuchali okolicznościowych przemówień zaproszonych gości, którzy gratulowali nam wspaniałego obiektu i życzyli wielu sukcesów. Ksiądz Proboszcz poświęcił arenę naszych sportowych zmagań, a uczniowie klas szóstych - oczywiście w imieniu nas wszystkich - ślubowali, że w tym miejscu nigdy nie złamiemy zasad fair play. Wspólny śpiew, układy choreograficzne, przemarsz młodych sportowców i zapalenie znicza dopełniły wrażenia, że jest prawie jak na olimpiadzie. Słuchając występów uczniów klas szóstych, a także podziwiając wokalne i taneczne umiejętności ich młodszych kolegów, wszyscy śmiali się i klaskali. Wspaniały nastrój zapanował nie tylko na płycie boiska, ale także nad nią,
bo w niebo wypuściliśmy wiele kolorowych balonów.
Potem był piknik, który pomogli nam zorganizować nasi rodzice. Jedliśmy przygotowane przez nich przysmaki i kibicowaliśmy zawodnikom rozgrywającym mecz na boisku.
Teraz mamy już gdzie trenować i nie boimy się sportowych wyzwań.

Tekst: Agnieszka Szkudniewska

 

 

 

 

 

16-09-2008

czytaj więcej

1 2   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30