Aktualności

Okres: 03-2019

Droga Bolesławice - Nowice – Piotrowice Świdnickie doczeka się remontu

Droga Bolesławice - Nowice – Piotrowice Świdnickie doczeka się remontu

Droga powiatowa nr 2936D na odcinku Bolesławice - Nowice – Piotrowice Świdnickie jest jedną z dróg w najgorszym stanie, jakie przebiegają przez gminę. Jej stan pozostawiał wiele do życzenia od lat, jednak nawałnica i ogromne opady deszczu jakie miały miejsce 10 maja 2018 r. jeszcze bardziej pogorszyły stan tej szosy. Nieszczęście, które zdarzyło się blisko rok temu, stworzyło jednak szansę na znalezienie zewnętrznych środków na remont blisko czterokilometrowego odcinka drogi. Środkami na usuwanie skutków klęsk żywiołowych dysponowało Ministerstwo  Spraw Wewnętrznych i Administracji.

29-03-2019

czytaj więcej

Bagieniec już po wiosennych porządkach

Bagieniec już po wiosennych porządkach

Wiosna to czas porządków. Nie inaczej rozpoczęli ją mieszkańcy Bagieńca. W sobotę 23 marca trzy pokolenia mieszkańców wsi porządkowały okoliczny las i całą miejscowość. Mieszkańcy zebrali kilkanaście worków śmieci z przydrożnych rowów oraz poboczy w lesie.   Ilość zebranych śmieci z jednej strony jest podstawą do słów uznania dla uczestników akcji, ale z drugiej strony nie wystawia dobrego świadectwa ludziom, którzy te śmieci porzucili.

Po zakończonej pracy na pracujących czekała upieczona kiełbaska oraz pączki dla najmłodszych.

Uczestnikom akcji bardzo dziękuje za liczne przybycie i miłą współpracę na rzecz sołectwa Pani sołtys Bożena Ustinow.

28-03-2019

czytaj więcej

Małe Granty – fundusze na wsparcie działań społeczności lokalnej

Małe Granty – fundusze na wsparcie działań społeczności lokalnej

Działasz w grupie nieformalnej, masz pomysł i chcesz wesprzeć, integrować i wzmacniać lokalną społeczność? Zaprosić mieszkańców do zaangażowania się w lokalne działania? Burmistrz Jaworzyny Śląskiej zachęca do aplikowania w programie Dolnośląskie Małe Granty na inicjatywy społeczne realizowane na Dolnym Śląsku. Termin składania wniosków 20.03 – 08.04. Więcej informacji na stronie www.malegranty.pl

21-03-2019

czytaj więcej

XX Edycja Konkursu Wielkanocnego

XX Edycja Konkursu Wielkanocnego

Już po raz dwudziesty zapraszamy Państwa do udziału w naszych wielkanocnych konkursach plastycznych. Podążając tropem tradycyjności proponujemy w tegorocznej edycji nową kategorię konkursową – tradycyjną pisankę wielkanocną. Tym sposobem pragniemy zachęcić dzieci i młodzież do sięgnięcia po bardziej konwencjonalne sposoby wykonywania pisanek, a w dorosłych może nawet obudzić wspomnienia związane ze zdobieniem jajek na Wielkanoc.

Dowiedz się więcej

18-03-2019

czytaj więcej

Program Mieszkanie Plus w Jaworzynie Śląskiej

Program Mieszkanie  Plus w Jaworzynie Śląskiej

Gmina Jaworzyna Śląska planuje wdrożyć rządowy program Mieszkanie Plus. Uzależnione jest to w dużej mierze również od zainteresowania i aktywności mieszkańców, dlatego celem zaktualizowania zainteresowania mieszkańców Programem przygotowana została stosowna ankieta.

15-03-2019

czytaj więcej

1 2 3   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30