Aktualności

Okres: 07-2018

Komunikat Burmistrza Jaworzyny Śląskiej

Komunikat Burmistrza Jaworzyny Śląskiej

Na podstawie  Zarządzenia  Nr 288 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 02 lipca 2018 r. w sprawie przeprowadzenia treningu systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa dolnośląskiego,  w dniu  1 sierpnia  2018 r. o godz. 17.00  zostanie przeprowadzony trening systemu  wczesnego ostrzegania.
W ramach prowadzonego treningu, zostaną uruchomione:    syrena alarmowa Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, syrena alarmowa ZPS „KAROLINA” Sp. z o.o. w Jaworzynie Śląskiej  oraz syreny alarmowe  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.


Marek Zawisza
Zastępca Burmistrza
Jaworzyny Śląskiej

31-07-2018

czytaj więcej

Komunikat Burmistrza Jaworzyny Śląskiej

Komunikat Burmistrza Jaworzyny Śląskiej

Na podstawie  prognoz służb meteorologicznych oraz informacji  w środkach masowego przekazu informuję, że na terenie Województwa Dolnośląskiego, w okresie kilku najbliższych dni,  przewiduje  się wystąpienie upałów z temperaturami dochodzącymi do 31ºC w cieniu.
W celu ograniczenia ujemnych skutków tego zjawiska, proszę o zapoznanie się z Poradnikiem zamieszczonym w załączniku do niniejszego komunikatu.

Marek Zawisza
Zastępca Burmistrza Jaworzyny Śląskiej

26-07-2018

czytaj więcej

Rycerze z Jaworzyny zdobyli gród w Czechach

Rycerze z Jaworzyny zdobyli gród w Czechach

Wśród uczestników tegorocznej edycji  zdobywania grodu Curii Vitkov w Republice Czeskiej, na zaproszenie organizatorów, znalazła się grupa rekonstrukcji historycznej z Gminy Jaworzyna Śląska – Rota Św. Barbary. W tym roku, w związku z 20-to leciem imprezy, datowanie imprezy zostało rozszerzone, dzięki czemu gospodarze mieli w swej osadzie członków grup rekonstrukcji historycznej od 9 do 13 stulecia,   od Wielkich Moraw i Wikingów, poprzez   okres romański do   rycerstwa z końca XIII wieku. Rota św. Barbary połączyła swoje siły z Bractwem Zamku Grodno i stworzyła polski obóz wśród zabudowań grodowych.

Dowiedz się więcej

25-07-2018

czytaj więcej

Będą nowe place aktywności w gminie

Będą nowe place aktywności w gminie

Dzięki pozytywnie rozpatrzonemu wnioskowi w gminie zmodernizowane zostaną dwa gminne place zabaw w ramach Programu Otwartych Stref Aktywności (OSA) realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ramach konkursu zgłoszonych zostało 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792. Wśród gmin i podmiotów, które zyskały uznanie dotujących były również nasze wnioski.   

20-07-2018

czytaj więcej

Akcja bezpłatnych badań dermatoskopowych

Akcja bezpłatnych badań dermatoskopowych

Diagnostyka znamion - czas start! Akcja bezpłatnych badań dermatoskopowych w Jaworzynie Śląskiej. Jaworzyna Śląska to miejscowość na trasie dermobusa Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania znamion i pieprzyków. Już 19 lipca na mieszkańców będzie czekał wykwalifikowany personel, który zadba o wykonanie  badań skóry oraz udzieli porad z zakresu profilaktyki.

16-07-2018

czytaj więcej

1 2 3 4   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30