Aktualności

Okres: 07-2016

W Rokitnej, Rarańczy i Czortkowie - piąta wyprawa na Kresy zakończona

W Rokitnej, Rarańczy i Czortkowie - piąta wyprawa na Kresy zakończona

Już po raz siódmy uczniowie z dolnośląskich szkół wraz z opiekunami od 3 do 13 lipca przebywali na Ukrainie w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.
Wolontariusze z Jaworzyny Śląskiej  na Kresy pojechali po raz piąty. W tym roku pracowaliśmy na 3 cmentarzach: w Rokitnej i w Rarańczy  (ukr. Ridkivsti) koło Czerniowców, blisko granicy ukraińsko-rumuńskiej oraz po raz drugi w Czortkowiew obwodzie tarnopolskim.

26-07-2016

czytaj więcej

Będą nowe place zabaw

Będą nowe place zabaw

Jaworzyńskie place zabaw po gruntownej modernizacji przeprowadzonej kilka lat temu wymagają kolejnych napraw. Niestety nie jest możliwa wymiana poszczególnych elementów, a jedynie całych urządzeń zabawowych. Mając jednak na uwadze to, że rodzice i najmłodsi mieszkańcy naszego miasta bardzo chętnie spędzają czas na placach zabaw, władze gminy wiosną tego roku uwzględniły to zadanie w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Pozwoli to uzyskać odpowiednie wsparcie w ramach środków z Aglomeracji Wałbrzyskiej.

25-07-2016

czytaj więcej

Stypendia pomostowe

Stypendia pomostowe

Stypendia pomostowe dla  ambitnych maturzystów po raz czternasty. Jak sfinansować pierwszy rok studiów?

Najlepiej pozyskać stypendium „na start”. Taką pomoc oferuje Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia, która ogłasza nabór wniosków w XIV Konkursie o Stypendia Pomostowe. Ambitni, młodzi Dolnoślązacy z małych miejscowości mogą zyskać aż 5000 zł stypendium na rok akademicki 2016-2017. Wnioski należy składać do 29 lipca 2016.

14-07-2016

czytaj więcej

Średniowieczny klimat w Nowicach

Średniowieczny klimat w Nowicach

W tym roku obóz średniowieczny stanął w „Koziarni” w Nowicach w dniach od 1 do 3 lipca 2016 r. W imprezie udział wzięło 12 grup rekonstrukcji historycznej: Bractwo Zamku Grodno – Walgard i Defensores Virtutum, Komandoria Joannitów Strzegomskich,  Najemna Rota Śląska, Świdnickie Bractwo Rycerskie, Wotan Hird z Jeleniej Góry, Chorągiew Księstwa Ziębickiego, Ślężanie, Kłodzkie Bractwo Rycerskie, Silvame Tomacule z Wrocławia, Siostry Kowalczyk, Kompania Zbójecka z Lubnowa oraz jako gospodarze – Rota św. Barbary z Jaworzyny Śląskiej.

Dowiedz się więcej.

13-07-2016

czytaj więcej

Miasto Dzieci po raz dziewiąty

Miasto Dzieci po raz dziewiąty

Dobiegło końca Miasto Dzieci. Już po raz dziewiąty najmłodsi mieszkańcy gminy, w atrakcyjny sposób mogli spędzić tydzień wakacji. Warto podkreślić, że jest to jeden z pierwszych tego typu projektów realizowanych w Polsce. W Jaworzynie Śląskiej, od samego początku organizatorem wydarzenia jest Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa, wspierane przez grono wolontariuszy, jednostki samorządu terytorialnego (w tym oczywiście gminę Jaworzyna Śląska) oraz darczyńców i ludzi dobrej woli. W tym roku w codziennych zajęciach uczestniczyło około 150 dzieci z naszej gminy. Udział w zajęciach był bezpłatny.

08-07-2016

czytaj więcej

1 2   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30