Aktualności

Okres: 08-2013

„Letnie przesilenie” w Jaworzynie Śląskiej

„Letnie przesilenie” w Jaworzynie Śląskiej

„Letnie Przesilenie” to film fabularny, którego sceny odgrywają się m.in. na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Michał Rogalski, znany z „Czasu honoru”, a produkcją zajmuje się Wrocławskie studio ABM. Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej, dokładnie w czerwcu 1943 r., fabuła przedstawia historię czwórki młodych przyjaciół: Buni-Żydówki z Warszawy, Polaków: Franki i Romka oraz niemieckiego żandarma - Guido.

30-08-2013

czytaj więcej

Wiejskie Dożynki w Pasiecznej

Wiejskie Dożynki w Pasiecznej

W niedzielę 25 sierpnia mieszkańcy Pasiecznej na uroczystej Mszy św. podziękowali za tegoroczne plony. Wieniec upleciony ze zbóż i kwiatów nieśli rolnicy, poczet sztandarowy wystawiła Ochotnicza Straż Pożarna, a ksiądz proboszcz Janusz Stokłosa podziękował wszystkim za kultywowanie tradycji dożynkowej i podkreślił szczególną wagę pracy na roli – pracy coraz bardziej zmechanizowanej, ale nadal bardzo ciężkiej i wymagającej ciągłego wysiłku, nie tylko fizycznego, ale również psychicznego.

28-08-2013

czytaj więcej

Konkurs plastyczny w Pasiecznej

Konkurs plastyczny w Pasiecznej

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pasieczna oraz Rada Sołecka Pasiecznej ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci pt.: „Moja wieś”.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 25 sierpnia 2013 r., po dożynkowej Mszy św. w kościele p.w. NMP Królowej Polski, a mieszkańcy Pasiecznej mogli podziwiać zdolności plastyczne najmłodszych na wystawie urządzonej właśnie w kościele. Z rąk Prezesa Stowarzyszenia oraz Przewodniczącej Rady Sołeckiej dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

28-08-2013

czytaj więcej

Marzycielska Poczta dla Martynki

Marzycielska Poczta dla Martynki

Kolejny już raz wolontariusze skupieni wokół Młodzieżowej Rady Miejskiej i Klubu Młodzieżowego w Jaworzynie Śląskiej włączyli się aktywnie do akcji Marzycielska Poczta. Polega ona na tym, że wysyła się listy do chorych dzieci, których adresy znajdują się na stronie fundacji. Młodzież z Jaworzyny Śląskiej wybrała Martynkę i wykonała dla Niej list w formie stonogi. Wszyscy mamy nadzieję, że taka niespodzianka choć na troszkę poprawi samopoczucie dziewczynki.

28-08-2013

czytaj więcej

Integracyjny Piknik Sportowy

Integracyjny Piknik Sportowy

W ubiegłą sobotę Fundacja na Rzecz Wspierania Osób Potrzebujących “Integracja” zorganizowała Integracyjny Piknik Sportowy. Celem pikniku było propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu, integracja międzypokoleniowa oraz promocja zdrowego stylu życia.
Pogoda dopisała, więc chętnych do wzięcia udziału w imprezie nie brakowało. W licznych konkursach sprawnościowych brały udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Na najmłodszych czekały dodatkowo takie atrakcje jak dmuchana zjeżdżalnia czy suchy basen z piłeczkami. Ponadto specjalnie dla nich przygotowano kącik plastyczny, w którym mali artyści mogli malować farbami, kredkami czy pomalować sobie twarz lub wykonać zmywalny tatuaż.

27-08-2013

czytaj więcej

1 2 3 4   następne »

Archiwum aktualności

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII   Wszystkie

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30